Zielony dom

Thieves płyn uniwersalny

Luty 2, 2019
Thieves Household Cleaner

Thieves płyn uniwersalny (Household Cleaner) – Jeśli chcesz używać produktów roślinnych, ale nie wiesz,
od czego zacząć, zacznij od niego. Jest wszechstronny, skuteczny, niedrogi i możesz czyścić nim cały dom. Thieves Household Cleaner wykorzystuje naturalne, roślinne składniki i olejki eteryczne, takie jak cytryny
i Thieves, aby zapewnić Ci bezpieczniejszy sposób czyszczenia domu. Jest to koncentrat, który wystarczy Ci na bardzo długo. Zapach też Ci się z pewnością spodoba, tym bardziej, że nie nie jest to sztuczny aromat, a sam wyciąg z natury, którą kochasz.

Ten uniwersalny środek czyszczący może usunąć praktycznie każdy brud i będzie Twoim najlepszym wyborem. Używaj go na blatach, podłogach, meblach, oknach, ścianach, w piekarniku, toalecie i na niemal każdej powierzchni, która wymaga czyszczenia. Dlatego zobaczysz, że jest super!

Gdziekolwiek go użyjesz, będziesz czuć się dobrze, wiedząc, że można go bezpiecznie używać w pobliżu wszystkich członków rodziny, w tym dzieci a także zwierząt domowych. Najlepszy ze wszystkich, w jego formule nie ma ostrych lub niebezpiecznych chemikaliów, występujących w wielu tradycyjnych produktach czyszczących. Wykonany jest z przyjaznej dla wegan formuły, opartej na roślinach. Możesz dosłownie wyczyścić wszystko jednym produktem!

Płyn ten ma postać skoncentrowaną. Z jednej butelki tego koncentratu możesz zrobić około 12 litrów płynu czyszczącego średnie zabrudzenia. W każdej butelce znajduje się około 60 nakrętek środka czyszczącego.

Na jakich powierzchniach możesz go używać?

A co ze stalą nierdzewną, lakierowanymi powierzchniami drewnianymi, granitem, drewnianą podłogą, miedzią, żeliwem lub porcelaną? Po rozcieńczeniu możesz używać Thieves Cleaner również na tych powierzchniach. Jeśli się mimo wszystko trochę obawiasz, zrób test próbny, w niewidocznym miejscu.

Czy możesz używać Thieves Cleaner na podłogach z lakierowanego drewna i granitu? Tak! Tylko pamiętaj
o rozcieńczeniu. Granit ma porowatą powierzchnię, więc najlepiej zastosować  średnie lub lekkie rozcieńczenie.

Czy możesz użyć go na skórze? Tak, po prostu upewnij się, że używasz go w bardzo rozcieńczonej formie
i nie pozwól mu pozostać na powierzchni przez dłuższy czas. Sugerujemy wykonanie testu małej plamki
w niepozornym miejscu, aby upewnić się, że nie ma żadnych niepożądanych skutków stosowania tego produktu na powierzchni.

*** Nie zaleca się używania Thieves Cleaner na powierzchniach winylowych lub na miękkim plastiku; jednak wiele osób tak robi, więc używaj go według własnego uznania. Olejki eteryczne zjadają plastik, a Thieves Cleaner zawiera olejki eteryczne.

A czy może być używany
w zmywarkach do naczyń?

Tak, wiele osób używa tego produktu w zmywarce. Najlepiej używać go z detergentem do zmywarek Thieves. Umieść jedną nakrętkę w dolnej części zmywarki, a nie w przegrodach na kostkę. Z pewnością jest to lepsze, niż stosowanie komercyjnych kostek do zmywarek. Pamiętaj, że ich pozostałości są obecne na naczyniach po myciu, z tego powodu przemyśl, czy naprawdę chcesz je zjadać?

Zaleca się przechowywanie środka czyszczącego Thieves w szklanej, nierdzewnej lub chemoodpornej butelce, ponieważ olejki eteryczne mogą zjadać plastik. Plastikowa oryginalna butelka, w której znajduje się preparat jest odporna na chemikalia, to ten sam rodzaj plastiku, w którym znajdują się produkty higieny osobistej YL. Ja kupiłam kilka szklanych butelek, które mogę używać wielokrotnie, przez co zmniejszam produkcję plastikowych śmieci. Niby małą zmiana ale zobacz, jak duży może mieć wpływ na środowisko. Może zrobisz to, co ja?

Co to są za składniki: alkilopoliglukozyd, 2-sulfolaurynian sodu, 2-sulfolaurynian disodu, glutaminian tetrasodowy i dlaczego są stosowane w tym produkcie?

Poliglukozyd alkilowy, 2-sulfolaurynian sodu i 2-sulfolauran disodu, glutaminian tetrasodowy są zastrzeżonymi środkami zwilżającymi, pochodzącymi  z odnawialnych źródeł roślinnych i mineralnych. Jak widzisz w tym produkcie naprawdę nie ma syntetycznej chemii, którą możesz nadal spotkać w wielu produktach, oznaczanych np. „98% produktów pochodzenia naturalnego”. Te pozostałe niby „2%” może być wystarczające, aby zrobić krzywdę Twojemu organizmowi. Thieves płyn uniwersalny ma 100% składników naturalnych!

Pięć powodów, dla których powinieneś używać środka czyszczącego na bazie roślin

Mówiliśmy dużo o substancjach chemicznych i o Twoim zdrowiu, aby uprościć i ułatwić Ci sprawę, zestawiliśmy 5 najważniejszych powodów, dla których powinieneś używać środka czyszczącego na bazie roślin. Omówiliśmy większość tych informacji, ale ta lista podsumowuje wszystko w 5 punktach:

1.    Bezpieczeństwo:

Czy przeczytałeś etykietę na odwrocie komercyjnego środka czyszczącego? Ostrzeżenie! Łatwopalny!
Nie spożywać! Trzymać poza zasięgiem dzieci! Wiele chemikaliów używanych w domowych środkach czyszczących nie zostało przetestowanych pod kątem bezpieczeństwa. Środki czystości do sprzątania są jedną z pięciu klas substancji, które odpowiadają za zgłoszenia do Krajowego Centrum Kontroli zatruć. Wiele komercyjnych środków czyszczących zawiera składniki będące substancjami chemicznymi zaburzającymi gospodarkę hormonalną, substancjami rakotwórczymi lub neurotoksynami. Dzieci, niemowlęta i zwierzęta są jeszcze bardziej narażone na kontakt z substancjami chemicznymi, ponieważ są mniejsze i nie mogą pozbyć się toksyn tak łatwo, jak dorośli. Zdecydowanie warto zrezygnować
z syntetycznych chemikaliów dla środków czyszczących zawierających składniki roślinne i mineralne.

 

2.    Jakość powietrza:

Czy wiesz, że powietrze w pomieszczeniu jest 5-7 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz? Większość środków czyszczących zawiera lotne związki organiczne (LZO), które skutkują wieloma problemami zdrowotnymi, w tym uszkodzeniem wątroby, nerek i ośrodkowego układu nerwowego. Wykazano również, że uszkadzają one nasze płuca oraz powodują podrażnienia i bóle głowy. LZO są uwalniane, gdy produkty są używane i mogą pozostawać w powietrzu jeszcze długo po czyszczeniu. Pomimo wietrzenia pomieszczenia. Kiedy oddychamy, wdychamy powietrze – jak i to, co jest w powietrzu.

 

3.    Oddziaływanie na środowisko:

Surowe chemikalia znajdujące się w środkach czyszczących są nie tylko szkodliwe dla naszego organizmu, ale mają również znaczący wpływ na środowisko i stanowią poważną przyczynę zanieczyszczenia środowiska. Niektóre konwencjonalne środki czyszczące zawierają składniki, które są toksyczne, nie ulegają biodegradacji i szkodzą ekosystemom Ziemi. Syntetyczne chemikalia mogą zanieczyszczać rzeki, strumienie i jeziora, co wpływa na naszą naturalną, dziką przyrodę, rośliny, drzewa i na nas samych! Co więcej, istnieją tysiące substancji chemicznych, które są w produktach czyszczących, które nigdy nie były testowane pod kątem bezpieczeństwa.

 

4.    Wygoda:

O wiele łatwiej jest czyścić za pomocą kilku produktów, które dbają o wszystkie potrzeby związane
z czyszczeniem, w zamian za trzymanie całego arsenału toksycznych produktów pod zlewem i w łazienkach. Dzięki Thieves® Household Cleaner możesz wykonywać wiele prac czyszczących w domu, nie zmieniając produktów podczas sprzątania! Czyści blaty, okna, lustra, podłogi, toalety, prysznice i prawie wszystko inne. Ponadto nie musisz martwić się o plamy z wybielaczy na ubraniach lub przypadkowe wymieszanie razem niebezpiecznych substancji chemicznych. Warto spróbować, choćby tylko dla wygody.

 

5.    Koszt:

Koszt zakupu środków czyszczących jest wysoki, zwłaszcza jeśli musisz kupić wiele różnych preparatów. Thieves Household Cleaner jest bardzo oszczędny i ma skoncentrowaną formę. Około 60 nakrętek środka czyszczącego znajduje się w jednej buteleczce. Przy średnim stopniu odtłuszczania można uzyskać
12 litrowych butelek środków czyszczących.

Jeśli nie czytałeś wcześniejszych postów dotyczących sprzątania bez detergentów, zachęcam Cię
do zapoznania się z poniższymi wpisami:

Jak możesz zamówić te olejki, przeczytasz tutaj. Formularz dostępny tutaj.