Zdrowie i uroda

PEPPERMINT – olejek eteryczny na upały

Czerwiec 14, 2019
Peppermint oil Young Living

PEPPERMINT – olejek eteryczny na upały

Od blisko tygodnia jesteśmy atakowani falą upałów.
Wydaje mi się, że nie ma osoby, która by tego nie zauważyła 🙂 A przed nami całe lato! Niestety, infrastruktura w naszym kraju nie jest na to przygotowana. Owszem, niektórzy z nas zakupili przenośne klimatyzatory, czy też założyli klimatyzację, jednakże w wielu miejscach pracy takie wyposażenie to nieosiągalny luksus. Jeżeli należysz do osób, które w swoim miejscu pracy mają całkiem przyzwoite warunki to świetnie, jednakże pomyśl, że nie wszyscy tak mają. Jest całkiem spora grupa osób pracujących na zewnątrz, na słońcu. No i dochodzą jeszcze osoby takie jak ja, zmuszone do przebywania w dusznym, nasłonecznionym pokoiku na górnej kondygnacji budynku. Do tego włączone komputery, które emitują dodatkowe ciepło. Uwierz mi, że jest nam bardzo ciężko.

Zostawiając tych, którzy pracują, pomyśl o swoich najbliższych w starszym wieku, rodzicach, babciach, dziadkach, ciociach itp. Im to dopiero jest ciężko!

Co jeszcze może przynieść ulgę w upały?

PEPPERMINT – olejek eteryczny na upały

Mięta, zazwyczaj kojarzy nam się z przynoszeniem ulgi w niestrawnościach, jednakże, tak naprawdę, ma
o wiele więcej zastosowań.

Olejek eteryczny z mięty pieprzowej to znajomy, rozpoznawalny, świeży zapach. Ten olejek eteryczny może być dyfuzowany, aby nas stymulować, pomóc w koncentracji.

Pomaga i to bardzo w napięciach w głowie – wystarczy kroplą lub dwoma natrzeć sobie skronie. Pamiętaj, aby nie nacierać blisko oczu, bo jest to bardzo intensywny olejek i podrażni Ci oczy, w związku z czym najlepiej jest to zrobić na granicy włosów.

O powyższych zastosowaniach pewnie już wiesz. Ale może nie wiesz jeszcze o tym, że możesz także zastosować go miejscowo, aby stworzyć chłodne mrowienie na skórze, które jest bardzo kojące właśnie
w upały!

Ciężko jest to uczucie, rozlewające się po całym ciele opisać, to trzeba po prostu poczuć 🙂

Moja metoda na upały, z olejkiem eterycznym Peppermint firmy Young Living:

wmasuj sobie, lub swoim bliskim, którym chcesz przynieść ulgę podczas upałów, po kropli tego olejku eterycznego w stopy. Zobaczysz, jak to niesamowicie chłodzi!

Olejek peppermint

Składnikami aktywnymi tego olejku są:

  • Menthol
  • Menthone
  • Menthofuran
  • 1.8-Cineole (Eucalyptol)
  • Isomenthone
  • Neomenthol
  • Menthyl acetate

Taka chłodząca właściwość olejku miętowego wynika z obecności mentolu, który działa na receptory zimna w skórze, wywierając właśnie uczucie chłodu.

Jeśli chcesz, możesz również dodać kroplę olejku miętowego do szklanki wody i wypić. Taki napój wspaniale nawadnia oraz orzeźwia.

Ja osobiście polecę Ci tylko olejek miętowy klasy terapeutycznej firmy Young Living, ten olejek sprawdziłam na sobie i swojej rodzinie i naprawdę działa. Nie ryzykuję zwykłych, sklepowych olejków, gdyż po pierwsze nie wiem, czy mają w sobie powyższe składniki aktywne, które są nam potrzebne, aby działał, no bo po co olejek, który nie działa albo ledwo co działa i muszę wylać na siebie pół butelki, żeby coś tam poczuć.
A po drugie, ten olejek jest czysty, nie zawiera w sobie syntetycznych środków ochrony roślin czy pozostałości sztucznych nawozów. Zapewniam Cię, że na pewno nie chcesz, aby takie paskudne rzeczy przechodziły przez skórę do Twojego organizmu 🙂

Ulżyj sobie stosując olejek eteryczny klasy terapeutycznej Young Living w upały
– po co się tak męczyć…. 😉

Jak możesz zamówić te olejki, przeczytasz tutaj. Formularz dostępny tutaj.