Zdrowie i uroda

Olejkowe akcesoria – niezbędnik

Grudzień 21, 2018
Olejkowe akcesoria dyfuzor rolka

Chcąc korzystać w pełni z posiadanych olejków eterycznych, z czasem zauważysz, że poza bezpośrednim smarowaniem skóry i wąchaniem zapachu z buteleczki, istnieją także inne, efektywne sposoby:

Dyfuzor olejków eterycznych

Dyfuzor Aria Young Living

Najważniejszym i moim zdaniem najprzyjemniejszym sposobem, jest dyfuzowanie olejku. Wartość dodana tej metody to piękny zapach unoszący się w pomieszczeniu, ponadto, dyfuzując zużywam raptem 2 krople olejku eterycznego, natomiast z wytwarzanej pary korzystają wszyscy, znajdujący się w pokoju. A więc jak widzisz, jest to metoda bardzo ekonomiczna i warta zastosowania.

Najważniejsze, aby dyfuzor działał „na zimno”, gdyż ogrzewanie olejku w tzw. kominkach na świeczkę, niszczy zawarte w substancje aktywne, więc taka metoda nie ma za bardzo sensu. Olejki eteryczne klasy terapeutycznej Young Living są zbyt wartościowymi produktami i epiej jest wkroplić je do dyfuzora ultradźwiękowego. Jeśli jeszcze go nie masz i przymierzasz się do takiego zakupu, zwróć proszę uwagę, jaką parę robi dany model. Żeby mieć efekt olejku, musisz mieć wyprodukowaną odpowiednią ilość pary. Widziałam dyfuzory, bardzo ładne, małe, super ozdobne, które dawały parę jak dymek z papieroska – to nie ma sensu, efektu terapeutycznego tutaj nie uzyskasz. Dobry dyfuzor kupisz w firmie Young Living. Są one w różnych cenach, w różnych kształtach, ale co ważne, każdy z nich daje odpowiedni strumień pary.

Dyfuzory te wykorzystują najnowsze osiągnięcia w technologii dyfuzji, posiadając jednocześnie cechy użytkowe. Po napełnieniu urządzenia odpowiednią ilością wody i olejku mieszanina ulega rozpadowi na miliony mikro-cząstek i rozpraszana jest w postaci aromatycznej mgły w powietrzu, aktywując korzystne składniki znajdujące się w olejkach terapeutycznych.

AromaGlide Roller – rolka do butelki z olejkiem eterycznym

Jeśli z kolei smarujesz olejkiem skórę, co też jest bardzo dobrym sposobem i również często z niego korzystam (z reguły noszę ze sobą, w torebce, któryś z olejków poprawiających mi komfort w sytuacjach stresu), idealnym rozwiązaniem. jest tzw. roller

Roller do butelek Young Living

Aplikator kulkowy przystosowany jest do instalacji na butelkach olejków eterycznych Young Living o pojemności 5 ml. i poprawia komfort podczas stosowania olejków bezpośrednio na skórę. Ponadto zauważyłam, co jest bardzo istotne, że w ten sposób zużywam mniej olejku, niż „kapiąc go” z butelki. A więc znowu jest to metoda ekonomiczna. Po zużyciu zawartości buteleczki rolkę można umyć i wykorzystać do kolejnego olejku, więc raz zakupiona będzie Ci służyć wiecznie.

Kapsułki roślinne do olejków eterycznych

Kapsułki żelowe Young Living

Kapsułki są doskonałe do napełniania  olejkiem eterycznym. Mam tutaj na myśli wyłącznie olejki eteryczne z linii „vitality”. Wiele olejków nie wolno przyjmować doustnie, gdyż mogą być toksyczne, były też przypadki poparzenia przełyku olejkiem. A więc sprawdź najpierw proszę, czy dany olejek może być spożywany. Te dopuszczone, umieść w odpowiedniej ilości w przeznaczonej do tego celu kapsułce, je jeżeli zależy Ci, aby olejek w formie nienaruszonej dotarł wprost do Twoich jelit. Są całkowicie naturalne, idealne dla wszystkich stosujących dietę wegetariańską, diabetyków i wszystkich osób zmuszonych przestrzegać rygorystycznej diety. Kapsułki NPcaps wykonane są z pullulanu.Jest to rozpuszczalny w wodzie polisacharyd. Znalazł zastosowanie w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym, jest używany od ponad 25 lat.

Jak możesz zamówić te olejki, przeczytasz tutaj. Formularz dostępny tutaj