Zdrowie i uroda

DYI Świeczka do masażu

Marzec 24, 2019
DYI jak wykonać świeczkę do masażu w domu

DYI świeczka do masażu jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie, jeżeli szukasz produktu, który naprawdę będzie działał zbawiennie na Twoją skórę. Jeśli wykonujesz wiele zwykłych czynności domowych, takich jak sprzątanie, gotowanie, zmywanie czy pranie i potrzebujesz czegoś mocniejszego niż zwykły krem do rąk, to zobaczysz, że jest to najlepszy produkt. Ja osobiście używam jej właśnie do rąk, jako maskę na noc, ale nie ma przeszkód, aby stosować ją na inne części ciała.

DYI świeczka do masażu jest produktem do samodzielnego wykonania. Jest to jej zaletą, gdyż po pierwsze będziesz mieć przy jej tworzeniu dużo frajdy, a po drugie, będzie się składała wyłącznie z naturalnych składników. Uważam, że każde ograniczenie syntetycznych środków chemicznych jest bardzo ważne, a tutaj nie ma ani sztucznych barwników, ani sztucznych aromatów, konserwantów itd.

Wszystkie składniki bez problemu kupisz, ja kupiłam na najpopularniejszym portalu sprzedażowym w Polsce – nie są drogie.

Co więcej, możesz samodzielnie wybrać, jakie masło, olejek roślinny czy też olejek eteryczny zastosujesz, w zależności od potrzeb Twojej skóry. Oczywiście pamiętaj, aby był to czysty olejek eteryczny, bo na pewno nie chcesz sobie zafundować na skórę koncentratu zawierającego sztuczne nawozy czy też pestycydy. Ja jak zawsze dodaję olejek eteryczny firmy Young Living, z uwagi na stosowany przez nich proces Sead to Seal.

W skład mojej DYI świeczki do masażu wchodzą:

–  wosk sojowy, będący naturalnym produktem uzyskiwanym z nasion soi, 100% bezpieczny dla środowiska, biodergadowalny. Topi się w stosunkowo niskiej temperaturze co tutaj jest bardzo korzystne. Zapach ma obojętny, niewyczuwalny. Łatwo łączy się z innymi olejami i masłami. Posiada właściwości natłuszczające, odżywcze i zmiękczające skórę.

-Olejek migdałowy, podobno ulubiony produkt Włoszek. Na skórę działanie ochronne, ponadto nawilża, odżywia ją i regeneruje.

-Masło shea także skórę nawilża, odżywia, przeciwdziała podrażnieniom oraz przyspiesza jej gojenie i regenerację.

-Olejek lawendowy Young Living – lubię go stosować bo jest przeznaczony do skóry suchej, podrażnionej, potrafi także goić mikrouszkodzenia.

DYI świeczka do masażu jest bardzo prosta w wykonaniu

Składniki – waga:

 • wosk sojowy – 100g
 • masło shea – 50g
 • olejek migdałowy – 50 g
 • olejek eteryczny Young Living – 20 kropli

Sprzęt:

 • pojemniczki na świeczki (mogą być słoiczki, nieużywany mlecznik itp.)
 • knoty lub sznurki do świeczek
 • garnek
 • pojemnik do rozpuszczania wosku

Sposób wykonania:

Wbrew pozorom, jest to bardzo łatwe, ale na początek zabezpiecz miejsce pracy (gazeta, podkładka na stół itp.)

 1. Odważ składniki.
 2. Przygotuj łaźnię wodną (zagotuj wodę w garnku).
 3. Umieść w garnku z wodą pojemnik, w którym stopisz składniki i przełóż do niego wosk sojowy. Gdy się rozpuści, dodaj masło.

4. Gdy oba składniki się rozpuszczą, dodaj olejek roślinny i odstaw na bok, do ostudzenia.

5. Przygotuj pojemniki na świeczki, zamocz koniec knota w przygotowanym wosku, aby przykleić  go do dna pojemniczka. Ustabilizuj, np. za pomocą widelca.

6. Sprawdź temperaturę mieszanki, dopiero jak osiągnie 40°C, dodaj olejek eteryczny (wyższa temperatura spowoduje niszczenie jego właściwości, a tego nie chcemy) i dobrze wymieszaj.

7. Przelej mieszankę do pojemniczków i poczekaj, aż całkowicie zastygnie (zmieni kolor na mleczny).

I to wszystko, DIY świeczka do masażu jest już gotowa!

Teraz zobacz, jak jej używam:

Wieczorem, już po myciu zębów a przed pójściem spać, zapalam świeczkę i czekam kilka minut, aż się nieco wosku rozpuści – wtedy gaszę świeczkę i zostawiam na moment, aby wosk ostygł. Wylewam go w zagłębienie dłoni i rozcieram, jak krem do rąk. Czekam chwilę aż się dobrze rozprowadzi i nieco wchłonie, po czym zakładam bawełniane rękawiczki lub po prostu kładę się do łózka spać, zawijając dłonie w kołderkę – taki ciepły kokon powoduje, że pory w skórze rąk się otwierają a produkt lepiej wchłania. Uwalniający się zapach lawendy wspaniale relaksuje, przez co też łatwiej i przyjemniej się zasypia 🙂

Po kilku takich wieczornych aplikacjach zobaczysz, jak Twoja skóra rąk ulega poprawie. Ja w każdym bądź razie przestałam kupować „sklepowe” balsamy do rąk 🙂

Jak możesz zamówić te olejki, przeczytasz tutaj. Formularz dostępny tutaj.