Biblioteczka

Jak promować zdrowie u dzieci, stosując bezpieczną i naturalną aromaterapię

Marzec 31, 2019
aromaterapia dzieci książka

Aromaterapia dla dzieci

Jeśli interesuje Cię tematyka wspierania zdrowego stylu życia, w tym w szczególności w odniesieniu
do dzieci, z pewnością interesują Cię książki, z jakich można czerpać wiedzę. Jeśli chodzi o mnie, często szukam informacji na temat stosowania olejków eterycznych u dorosłych w internecie. Niemniej jednak
w odniesieniu do moich dzieci, nie mam na tyle odwagi, nie robię z nich królików doświadczalnych. Aromaterapia dla dzieci też jest przeznaczona, trzeba tylko wiedzieć, jak to robić.
W internecie piszą różni ludzie, z różnym zasobem wiedzy, kierunkowego wykształcenia i doświadczenia, czego nijak nie jestem w stanie zweryfikować. Z tego powodu wybieram pozycje książkowe, tutaj jest podany autor, którego biografię mogę sprawdzić. Dla mnie jest to zdecydowanie bardziej wiarygodne źródło.

Jeśli chodzi o stosowanie olejków eterycznych, ku mojemu zaskoczeniu, niestety nie ma profesjonalnych polskojęzycznych pozycji. Można znaleźć albumy z pięknymi zdjęciami, jednak nie o takie książki mi chodzi, ja nie potrzebuję zdjęć tylko konkretnych zastosowań, na zasadzie: co, ile i jak często! Z tego powodu, trzeba szukać obcojęzycznych pozycji ksiązkowych

Aromatherapy for the Healthy Child – Valerie Ann Worwood

Spis treści oraz przykładowe zdjęcia z książki:

Książka ta jest świetnym przewodnikiem dla każdego rodzica, który myśli o swoich dzieciach
w długoterminowej perspektywie zdrowia fizycznego i psychicznego.

Pełna mocy i równocześnie bezpieczna aromaterapia pomaga poradzić sobie w wielu zdrowotnych sytuacjach.

W swojej książce Valerie Ann Worwood przedstawia szereg udowodnionych naukowo środków zaradczych
z użyciem olejków eterycznych. Podaje również konkretne instrukcje stosowania oraz wykonywania masażu.. Wyjaśnia, jak aromaterapeutyczny masaż może pomóc dziecku w utrzymaniu poczucia emocjonalnego bezpieczeństwa i fizycznego zdrowia.

Zwraca dużą uwagę na korzyści płynące z włączania aromaterapii do programów leczenia tzw „zachodniej medycyny”.

Kim jest autorka?

Valerie Ann Worwood to aromaterapeuta, refleksolog, członek londyńskiego i powiatowego towarzystwa fizjologów. Jest również przewodniczącą działu badań naukowych oraz aktywnym członkiem Międzynarodowej Federacji Aromaterapeutów. Posiada własną klinikę w Romford w Anglii, prowadzi badania nad aromaterapią i jej wpływem na endometriozę i bezpłodność. Jest konsultantem w kilku klinikach zajmujących się pięknem i zdrowiem. Ponadto wykłada na całym świecie na temat korzyści płynących z aromaterapii i olejków eterycznych. Dr Worwood od dawna interesuje się naturalnymi lekami. Jej badanie olejków eterycznych było stymulowane przez jej odkrycie, jak skuteczne są ich właściwości lecznicze, a to zainteresowanie doprowadziło ją do pełnego badania ich właściwości, pozytywnie wpływających na nasze życie.

Książkę zamówiłam tutaj, przesyłka była w cenie, czas oczekiwania: 2 tygodnie

Jak możesz zamówić olejki, przeczytasz tutaj. Formularz dostępny tutaj.

  1. Bardzo ciekawy temat jest poruszany w książce. Szkoda, że w Polsce nie za specjalnie interesują się tym tematem, skoro nie można znaleźć dobrej opartej na wiedzy książce w naszym języku. Z pewnością znaleźliby się chętni na zakup.

  2. Czesc Ewa,
    To swietnie ze masz juz ta ksiazke. Mysle, ze bedziesz mogla sie z niej bardzo wiele nauczyc. Rzeczywiscie nie jest latwo w Polsce znalezc ksiazki na ten temat. Ja mam ksiazke przetlumaczona na jezyk polski, ktora jest dosc dobra – „Aromaterapia dla calej rodziny” – Marion Romer.

    Natomiast jedna z moich ulubionych ksiazek o aromaterapii w jezyku angielskim jest „The Complete Aromatherapy & Essential Oils Handbook for Everyday Wellness”. Autorki to Nerys Purchon and Lora Cantele. Lubia ta ksiazke dlatego, ze jest tam nie tylko mase informacji na temat olejkow eterycznych i jak je uzywac, ale takze o ewentualnych przeciwskazaniach. Autorki pisza tam tez na temat wyboru olejkow nosnych do aromaterapii, zrobienia wlasnych kosmetykow, produktow do sprzatania, jak rownez uzywania olejki dla dzieci etc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *