Biblioteczka

Jak promować zdrowie u dzieci, stosując bezpieczną i naturalną aromaterapię

Marzec 31, 2019
aromaterapia dzieci książka

Aromaterapia dla dzieci

Jeśli interesuje Cię tematyka wspierania zdrowego stylu życia, w tym w szczególności w odniesieniu
do dzieci, z pewnością interesują Cię książki, z jakich można czerpać wiedzę. Jeśli chodzi o mnie, często szukam informacji na temat stosowania olejków eterycznych u dorosłych w internecie. Niemniej jednak
w odniesieniu do moich dzieci, nie mam na tyle odwagi, nie robię z nich królików doświadczalnych. Aromaterapia dla dzieci też jest przeznaczona, trzeba tylko wiedzieć, jak to robić.
W internecie piszą różni ludzie, z różnym zasobem wiedzy, kierunkowego wykształcenia i doświadczenia, czego nijak nie jestem w stanie zweryfikować. Z tego powodu wybieram pozycje książkowe, tutaj jest podany autor, którego biografię mogę sprawdzić. Dla mnie jest to zdecydowanie bardziej wiarygodne źródło.

Jeśli chodzi o stosowanie olejków eterycznych, ku mojemu zaskoczeniu, niestety nie ma profesjonalnych polskojęzycznych pozycji. Można znaleźć albumy z pięknymi zdjęciami, jednak nie o takie książki mi chodzi, ja nie potrzebuję zdjęć tylko konkretnych zastosowań, na zasadzie: co, ile i jak często! Z tego powodu, trzeba szukać obcojęzycznych pozycji ksiązkowych

Aromatherapy for the Healthy Child – Valerie Ann Worwood

Spis treści oraz przykładowe zdjęcia z książki:

Książka ta jest świetnym przewodnikiem dla każdego rodzica, który myśli o swoich dzieciach
w długoterminowej perspektywie zdrowia fizycznego i psychicznego.

Pełna mocy i równocześnie bezpieczna aromaterapia pomaga poradzić sobie w wielu zdrowotnych sytuacjach.

W swojej książce Valerie Ann Worwood przedstawia szereg udowodnionych naukowo środków zaradczych
z użyciem olejków eterycznych. Podaje również konkretne instrukcje stosowania oraz wykonywania masażu.. Wyjaśnia, jak aromaterapeutyczny masaż może pomóc dziecku w utrzymaniu poczucia emocjonalnego bezpieczeństwa i fizycznego zdrowia.

Zwraca dużą uwagę na korzyści płynące z włączania aromaterapii do programów leczenia tzw „zachodniej medycyny”.

Kim jest autorka?

Valerie Ann Worwood to aromaterapeuta, refleksolog, członek londyńskiego i powiatowego towarzystwa fizjologów. Jest również przewodniczącą działu badań naukowych oraz aktywnym członkiem Międzynarodowej Federacji Aromaterapeutów. Posiada własną klinikę w Romford w Anglii, prowadzi badania nad aromaterapią i jej wpływem na endometriozę i bezpłodność. Jest konsultantem w kilku klinikach zajmujących się pięknem i zdrowiem. Ponadto wykłada na całym świecie na temat korzyści płynących z aromaterapii i olejków eterycznych. Dr Worwood od dawna interesuje się naturalnymi lekami. Jej badanie olejków eterycznych było stymulowane przez jej odkrycie, jak skuteczne są ich właściwości lecznicze, a to zainteresowanie doprowadziło ją do pełnego badania ich właściwości, pozytywnie wpływających na nasze życie.

Książkę zamówiłam tutaj, przesyłka była w cenie, czas oczekiwania: 2 tygodnie

Jak możesz zamówić olejki, przeczytasz tutaj. Formularz dostępny tutaj.